Uczestnicy rajdu z wizytą w muzeum

dodane: wtorek 13 maja 2014

Uczestnicy XXXIV Rajdu Dzieci Wrzesińskich 11 maja odwiedzili Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich. Dla młodych wrześnian była to ciekawa lekcja historii.

Rajd Dzieci Wrzesińskich to jedna z najstarszych imprez turystycznych w gminie, organizowana przez Oddział PTTK im. Henryka Kamińskiego, od 2007 r. przy współudziale Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni.

Integralną częścią rajdu było zwiedzanie sal ekspozycyjnych muzeum. Uczestnicy rajdu – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów - mieli okazję poznać historię strajku oraz obejrzeć najstarszy zachowany polski film – „Pruska Kultura”.
Dla uczestników rajdu organizatorzy przygotowali zarówno trasy piesze, jak i rowerowe.

Zakończenie rajdu odbyło się na terenie kempingu przy ul. Świętokrzyskiej. Nie zabrakło konkursów – plastycznych, wokalnych, sprawnościowych oraz wiedzy historycznej.
(muz)