Rocznicowa uroczystość

dodane: czwartek 4 września 2014

1 września minęło 75 lat od rozpoczęcia II wojny światowej. To starcie zbrojne przeszło do historii jako najbardziej krwawe i barbarzyńskie w dziejach świata. W starciu z dwoma totalitaryzmami - niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem - Polska poniosła niepowetowane straty. Pamięć o poległych uczciła Września.
1 września w samo południe kombatanci, władze samorządowe z burmistrzem Tomaszem Kałużnym i wicestarostą Waldemarem Grzegorkiem na czele, uczniowie wraz z nauczycielami, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji oraz mieszkańcy Wrześni spotkali się przed pomnikiem 68. Pułku Piechoty, by oddać hołd poległym na frontach II wojny światowej.
Uroczystość, którą rozpoczęto odśpiewaniem hymnu, poprowadził Szymon Krajniak, kierownik Referatu Promocji w Urzędzie Miasta i Gminy we Wrześni.
Kulminacyjnym punktem obchodów rocznicowych było złożenie kwiatów oraz odśpiewanie „Roty”. (muz)

Fotorelacja: