Muzeum Września
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13
62-300 Września
tel: 61 43 60 192
e-mail: muzeum@wrzesnia.pl
NIP: 789-15-15-375 REGON: 630284410

Aktualności

nasi partnerzy

70. rocznica „ciosu w plecy”

dodane: poniedziałek 21 września 2009

Cios w plecy – tak większość historyków, publicystów i polityków określa atak armii sowieckiej na walczącą z Niemcami Polskę, 17 września 1939 roku. To określenie często pojawiało się również podczas wrzesińskich obchodów rocznicy 17 września.
Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się mszą święta koncelebrowaną we wrzesińskiej farze, którą sprawowali ksiądz kanonik Kazimierz Głów oraz ksiądz Czesław Kroll. W homilii ks. Głów mówił przede wszystkim o tragizmie rocznicy 17 września oraz podkreślił, że pamięć o niej musi być zachowana dla przyszłych pokoleń.
Po zakończeniu Eucharystii poczty sztandarowe, oficjalne delegacje oraz przybyli mieszkańcy Wrześni przemaszerowali pod Pomnik Katyński znajdujący się na cmentarzu parafialnym przy ul. Gnieźnieńskiej. Tam odbyły się oficjalne obchody. W ich trakcie okolicznościowy referat wygłosił Sławomir Szuba, historyk z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni, zaś w części artystycznej wystąpił Chór Licealny z wrzesińskiego ogólniaka. Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów przez oficjalne delegacje pod Pomnikiem Katyńskim.
WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO po Muzuem we Wrześni

NASI PARTNERZY

nasi partnerzy

Dane kontaktowe

nasi partnerzy

Godziny otwarcia

nasi partnerzy

Na skróty

nasi partnerzy
© Copyright 2022 www.muzeum.wrzesnia.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: AJT Project