ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ:

dodane: środa 27 lipca 2022

15 sierpnia to ważne święto dla Polaków. Obchodzimy wtedy Święto Wojska Polskiego ustanowiona na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 r. w wojnie polsko-rosyjskiej. Z okazji tego święta Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich zaprasza na wystawę z kolekcji Magdaleny Pijewskiej pt. „Polki w mundurach”. Wystawa przygotowana jest w ramach projektu „Niepodległość jest kobietą. Ochotnicza Legia Kobiet i Przysposobienie Wojskowe Kobiet 1919-1939”. Kuratorka wystawy jest absolwentką Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Przygotowana wystawa ma za zadanie kultywowanie pamięci o bohaterskich Polkach, które wniosły swój wkład w odbudowę Rzeczypospolitej i niejednokrotnie przelewały za nią krew. Przybliża również historie formacji kobiecych, niesłusznie pozostających w cieniu regularnego Wojska Polskiego.

Otwarcie wystawy nastąpi 15 sierpnia 2022 r. o godz. 17.00 we wrzesińskim muzeum. Oglądać ją będzie można także od 17 sierpnia do 30 września 2022 r. w dniach i godzinach udostępniania ekspozycji muzealnej.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!