EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM

dodane: środa 21 września 2022

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM
W poniedziałek 19 września 2022 r. dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich Sebastian Mazurkiewicz uczestniczył w uroczystych obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa w Województwie Wielkopolskim w dawnym opactwie cysterskim w Lądzie nad Wartą, zorganizowanych przez Wojewodę Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Podczas uroczystości w sali opackiej wojewoda wielkopolski Michał Zieliński oraz konserwator wojewódzka Jolanta Goszczyńska wręczyli medale i odznaki osobom zasłużonym dla ochrony zabytków. Kustosz zespołu klasztornego w Lądzie ks. prof. Janusz Nowiński SDB przedstawił wykład „Skarby dziedzictwa w Lądzie”. Na zakończenie uczestnicy mieli przyjemność wysłuchania koncertu organowego w wykonaniu Marty Benk. Spotkanie było dobrą okazją na rozmowy pomiędzy osobami zajmującymi się ochroną dziedzictwa kulturowego.