NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

dodane: poniedziałek 8 maja 2023

NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA
8 maja 2023 r. przy pomniku 68 Pułku Piechoty we Wrześni odbyła się uroczystość Narodowego Dnia Zwycięstwa – w 78. rocznicę zakończenie II wojny światowej. Tradycyjnie na uroczystość zaprosili mieszkańców Starosta Wrzesiński, Dionizy Jaśniewicz wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Września, Tomaszem Kałużnym. Przybyli przedstawiciele środowiska kombatantów, poczty sztandarowe, uczniowie oraz członkowie stowarzyszeń i organizacji.  Przy pomniku zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni. Nauczyciel historii Romuald Frąckowiak opowiedział o tragizmie II wojny światowej, wskazując też osobisty aspekt swojej rodziny. Uroczystości przewodniczył Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich. Przybyłe delegacie oddały hołd składając wiązanki kwiatów pod pomnikiem wrzesińskich żołnierzy 68 Pułku Piechoty.