Regionalista Michał Pawełczyk został wyróżniony Nekielskim Wyróżnieniem Kulturalnym DROGOSŁAW za całokształt działalności kulturalnej.
UWAGA ! Ekspozycja, archiwum i biblioteka muzealna nieczynne !
W piątek 18 listopada 2022 r. w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich nastąpiło otwarcie wystawy pt. „Jeszcze w zielone gramy” przygotowanej przez podopiecznych Klubu Senior+ „WRZOSOWISKO” działającego pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni.
W związku z przeprowadzaną dezynfekcją i dezynsekcją ekspozycja muzealna będzie niedostępna dla zwiedzających.
Zapraszamy na wystawę Klubu Senior+ "Wrzosowisko" pt. JESZCZE W ZIELONE GRAMY
11 listopada 2022 r. odbyły się we Wrześni uroczyste obchody Święta Niepodległości. Obchody o godzinie 9.30 rozpoczęło odsłonięcie na Rynku pamiątkowej tablicy poświęconej wizycie generała broni Józefa Hallera w 1934 r. Generał przybył do naszego miasta 9 września 1934 r. i dokonał tutaj uroczystego wręczenia sztandaru i dekoracji „Mieczami Hallerowskimi”. Jest to kolejna tablicy, która upamiętnia ciekawe wydarzenia z lokalnej historii.
Wybudowany w 1912 r. jako pomnik weteranów wojennych. Początkowo znajdował się przy promenadzie ul. Zamkowej (obecnie ul. Harcerskiej), w miejscu gdzie teraz stoi Pomnik Dzieci Wrzesińskich.
W środę 9 listopada 2022 r. w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich odbyło się rozstrzygniecie Konkursu Filmowego i Fotograficznego im. Dzieci Wrzesińskich „Moja Września”.
Zapraszamy na Święto Niepodległości
We Wrześni jako mieście przygranicznym w okresie przynależności do Cesarstwa Niemieckiego działał Haupt-Zoll-Amt (Główny Urząd Celny - a konkretnie jako Okręgowy Urząd Celny). Obsługiwał on przejścia graniczne Cesarstwa Niemieckiego z Imperium Rosyjskim w powiatach: mogileńskim, gnieźnieńskim, witkowskim, wrzesińskim, jarocińskim i pleszewskim.
Projekt i wykonanie: AJT Project