EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA NA ZIEMI WRZESIŃSKIEJ

dodane: niedziela 10 września 2023

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA NA ZIEMI WRZESIŃSKIEJ
W piątek 8 i sobotę 9 września 2023 r. odbyły się organizowane przez Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich pod egidą Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Europejskie Dni Dziedzictwa. Tegoroczne ogólnopolskie hasło brzmiało: „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”. Tym razem wrzesińscy muzealnicy przedstawili temat „Pielgrzymim szlakiem Madonn Ziemi Wrzesińskiej”. Jest to część projektu mającego za zadanie ukazać piękno artystyczne, walory historyczne, religijne i patriotyczne jakie niosą za sobą wizerunki maryjne w kościołach ziemi wrzesińskiej. W ramach EDD wrześnianie mogli udać się z wyjazdem autokarowym po obiektach sakralnych ziemi wrzesińskiej. Pierwszego dnia zwiedzili świątynie w części południowej, zaś drugiego dnia świątynie w części północnej ziemi wrzesińskiej. Okazało się, że ponad 80 % uczestników w zwiedzanych miejscach było po raz pierwszy w życiu. Dzięki temu mogli zobaczyć i poznać nasze lokalne i narodowe dziedzictwo.