O WRZESIŃSKICH MADONNACH W DOMU POLONII

dodane: wtorek 3 października 2023

O WRZESIŃSKICH MADONNACH W DOMU POLONII

W piątek 29 września 2023 r. Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich gościł z prelekcją o wrzesińskich Madonnach w Domu Polonii na Starym Rynku w Poznaniu. Wystąpienie odbyło się w ramach cyklu wykładów organizowanych przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska oraz Wielkopolski Klub Publicystów Krajoznawczych.

Prelegent S. Mazurkiewicz przedstawił obiekty sakralne z wizerunkami Matki Bożej, jakie znajdują się na terenie ziemi wrzesińskiej. Głównymi odbiorcami wystąpienia byli przewodnicy turystyczni, którzy profesjonalnie zajmują się organizowaniem wycieczek krajoznawczych i turystycznych. Niektórzy zapowiedzieli, że przygotują wyjazdy krajoznawcze szlakiem Madonn ziemi wrzesińskiej kierując się wydaną przez Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich albumową publikacją.