„MADONNY ZIEMI WRZESIŃSKIEJ” W PSK „ZAMKOWA” W MIŁOSŁAWIU

dodane: sobota 7 października 2023

„MADONNY ZIEMI WRZESIŃSKIEJ” W PSK „ZAMKOWA” W MIŁOSŁAWIU

W piątek 6 października 2023 r. w Powiatowej Scenie Kultury „Zamkowa” w Miłosławiu odbył się kolejny wernisaż „Madonn Ziemi Wrzesińskiej” – wystawy historyczno-fotograficznej przygotowanej przez Sebastiana Mazurkiewicza (historyk, teolog, archiwista i muzealnik) oraz Krzysztofa Marka Nowaka (fotograf, filmowiec, dokumentalista) z Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich.

Gości przywitał Mateusz Maserak ze Starostwa Powiatowego we Wrześni. Głos zabrali również dziekan dekanatu miłosławskiego ks. prał. Krzysztof Redlak i starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz. Wstępem do wernisażu był koncert uczniów Powiatowej Szkoły Muzycznej I Stopnia we Wrześni przygotowanych przez Liliannę Kuczę.

Sebastian Mazurkiewicz przedstawił historię powstania i funkcjonowania dekanatu miłosławskiego, który w bieżącym roku obchodzi 200 lat istnienia. Wreszcie autorzy wystawy w ciekawy sposób przedstawili proces realizacji projektu opwiadając przy tym anegdoty związane z tworzeniem dzieła czyli wystawy i albumu.