ŻYCZENIA Z OKAZJI JUBILEUSZU  REZERWATU ARCHEOLOGICZNEGO W GIECZU

dodane: piątek 1 grudnia 2023

ŻYCZENIA Z OKAZJI JUBILEUSZU
REZERWATU ARCHEOLOGICZNEGO W GIECZU

Leżący w sercu Wielkopolski, na Równinie Wrzesińskiej, w rozlewiskach Źrenicy dziś Moskawą zwaną, w miejscu dawnego wczesnopiastowskiego grodu od 60 lat funkcjonuje Rezerwat Archeologiczny – jeden z najstarszych w Polsce – założony przez Bogdana Kostrzewskiego. Miejsce to, uważane przez wielu za gniazdo piastowskiego rodu, pielęgnuje, promuje i propaguje historię narodzin polskiej państwowości. Prowadzone są tutaj badania naukowe: archeologiczne, konserwatorskie, historyczne. Prezentuje się relikty założeń grodowych, urządzane są ekspozycje muzealne, przygotowuje się ciekawe wydarzenia kulturalne, które zobaczyć mogą przybywający w to miejsce goście. Wszystko to dzięki osobom, które swoją działalnością dbają o to wyjątkowe miejsce. Dzięki życzliwym ludziom, pracownikom Rezerwatu Archeologicznego z panią Teresą Krysztofiak na czele, można zostać tutaj zawsze serdecznie przyjętym.

Z okazji jubileuszu w czwartek 30 listopada 2023 r. wrzesińscy muzealnicy odwiedzili swoje koleżanki pracujące w Rezerwacie Archeologicznym. Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni oraz Członek Rady Muzealnej Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy złożył gieckim muzealnikom gratulacje i przekazał w darze album „Madonny ziemi wrzesińskiej”.