Muzeum Września
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13
62-300 Września
tel: 61 43 60 192
e-mail: muzeum@wrzesnia.pl
NIP: 789-15-15-375 REGON: 630284410

Aktualności

nasi partnerzy
NASZA SZKOŁA. 120 LAT WRZESIŃSKIEJ JEDYNKI - SPOTKANIA Z AUTORAMI

NASZA SZKOŁA. 120 LAT WRZESIŃSKIEJ JEDYNKI - SPOTKANIA Z AUTORAMI

dodane: sobota 3 lutego 2024

NASZA SZKOŁA. 120 LAT WRZESIŃSKIEJ JEDYNKI
- SPOTKANIA Z AUTORAMI

W piątek 2 lutego 2024 r. o godz. 18.00 w auli Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. 68 Pułku Piechoty we Wrześni odbyło się spotkanie z autorami publikacji o wrzesińskiej jedynce. Spotkanie otworzyła dyrektor szkoły Arleta Nowak, po czym gościom zaprezentowali się uczniowie klas trzecich w przedstawieniu ukazującym tradycje historyczne i patriotyczne szkoły. Uroczyście odśpiewano hymn narodowy i hymn szkoły. Po występie uczniów oraz ich opiekunów nagrodzono brawami.  

Autorami publikacji o szkole są Marian Torzewski, historyk-regionalista, absolwent szkoły, który już na setną rocznicę opracował jej szeroką monografię, Marek Tomaszewski, nauczyciel historii w „jedynce”, który opracował ostatnie 20 lat jej funkcjonowania oraz Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor wrzesińskiego muzeum, który czuwał nad procesem wydawniczym publikacji.

Do publikacji dołączone są wspomnienia absolwentów szkoły przenoszące nas do dawnych lat wrzesińskiej jedynki. Zaś na zakończenie zaprezentowane są listy absolwentów szkoły aby każdy, kto do tej szkoły uczęszczał mógł znaleźć siebie czy rówieśników lub swoich wychowawców. Wydawcą jest Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich.

Na miejscu w czasie spotkania można było zaopatrzyć się w publikację.
Książka dostępna jest także w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich w godzinach otwarcia placówki. Cena jednego egzemplarza – 25,00 zł.

Galeria

WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO po Muzuem we Wrześni

NASI PARTNERZY

nasi partnerzy

Dane kontaktowe

nasi partnerzy

Godziny otwarcia

nasi partnerzy

Na skróty

nasi partnerzy
© Copyright 2022 www.muzeum.wrzesnia.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: AJT Project