79. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

dodane: piątek 10 maja 2024

79. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

8 maja 2024 r. przy pomniku 68 Pułku Piechoty we Wrześni odbyła się uroczystość 79. rocznicy zakończenie II wojny światowej I Narodowego Dnia Zwycięstwa. Na uroczystość zaprosili mieszkańców Starosta Wrzesiński, Anita Kraska oraz Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich.

Przybyli przedstawiciele środowiska kombatantów, władze samorządowe powiatu wrzesińskiego: Starosta Wrzesiński Anita Kraska, Wicestarosta Wiesława Kowalska, członek Zarządu Powiatu Arkadiusz Sobczak, władze gminy Września: Zastępca Burmistrza Karol Nowak, Sekretarz Gminy Joanna Andrzejak i Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Maciej Baranowski, władze gminy Kołaczkowo: Wójt Mariusz Gomulski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Jakubowska, dalej przedstawiciele służb mundurowych policji, straży pożarnej i straży miejskiej, poczty sztandarowe wrzesińskich szkół, uczniowie oraz członkowie stowarzyszeń i organizacji.

Przybyłe delegacie oddały hołd składając wiązanki kwiatów pod pomnikiem wrzesińskich żołnierzy 68 Pułku Piechoty. Uroczystości przewodniczył Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich.