PAMIĘCI DZIECI WRZESIŃSKICH

dodane: sobota 18 maja 2024

PAMIĘCI DZIECI WRZESIŃSKICH

W sobotę 18 maja 2024 r., w południe po odegraniu roty z ratuszowych kurantów, pod tablicą pamiątkową imiennie wymieniająca uczestników Strajku Szkolnego Dzieci Wrzesińskich na budynku muzeum od strony ul. Ks. Jana Laskowskiego wiązanki kwiatów jako hołd złożyli Artur Mokracki – wykonujący zadania i kompetencje Burmistrza Miasta i Gminy Września, Karol Nowak – zastępca Burmistrza, Bogdan Nowak – Przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni, Stefan Ogrodowicz – radny Rady Miejskiej, Magdalena Sobczak – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni, członkowie Stowarzyszenia „Projekt Września” oraz Sebastian Mazurkiewicz – dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich wraz z Szymonem Adamczykiem – adiunktem muzealnym. Następnie wszyscy udali się na cmentarz parafialny, gdzie przy grobach weteranów – uczestników Strajku Szkolnego Dzieci Wrzesińskich zapalili znicze pamięci.