Moja Wielkopolska 2012

dodane: wtorek 28 lutego 2012

plakat

„Moja Wielkopolska 2012” – zapowiedź wystawy w ramach Festiwalu im. I. Zjeżdżałki
Muzeum Regionalne we Wrześni zostało partnerem Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, zmarłego przed czterema laty utalentowanego wrześnianina.
Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki pt. „Moja Wielkopolska” (15-27.10. br.) to projekt, który pod honorowym patronatem Marka Woźniaka, marszałka Województwa Wielkopolskiego, realizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. W tym roku festiwal skupił ponad 30 partnerów – muzeów, centrów kultury, stowarzyszeń. Artystyczną pieczę zapewnia m.in. Związek Artystów Fotografików, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, poznański oddział Związku Artystów Plastyków i wydawany we Wrześni ogólnopolski „Kwartalnik Fotografia”.
Festiwal jest przeglądem twórczości wielkopolskich fotografów dokumentujących i twórczo interpretujących życie regionu we wszystkich jego przejawach.
Na festiwal złożą się trzy etapy: przeprowadzony w dwóch kategoriach konkurs, wystawa pozakonkursowa w Poznaniu i prezentacje towarzyszące. Właśnie w tym trzecim etapie swój udział będzie miało wrzesińskie muzeum. Zgodnie z ustaleniami, partnerzy festiwalu w swoich galeriach zorganizują wystawy. We Wrześni fotografie zostaną zaprezentowane w drugiej połowie października.
O zakwalifikowaniu wystawy do prezentacji festiwalowej decyduje kurator, którym jest Władysław Nielipiński (tel. 61 664 08 67, e-mail: foto@wbp.poznan.pl). Zwieńczeniem festiwalu będzie wspólny katalog zawierający informacje o wynikach konkursu i wszystkich wystawach.
Przypomnijmy, że będzie to druga wystawa fotograficzna w tym roku – w maju w salach czasowych muzeum regionalnego zostaną wystawione prace Marcina Foreckiego, trzeciego artysty, który w 2011 r. uwieczniał miasto w ramach „Kolekcji Wrzesińskiej”. (eski)
Link do regulaminu konkursu: http://www.wbp.poznan.pl/index.php?mode=aktualnosci_wbp&action=main&menu=80&id=37134&k=27&lang=PL