Muzeum Września
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13
62-300 Września
tel: 61 43 60 192
e-mail: muzeum@wrzesnia.pl
NIP: 789-15-15-375 REGON: 630284410

Aktualnosci

nasi partnerzy

Krajoznawcy odwiedzili muzeum

dodane: piątek 27 września 2013

Od 19 do 22 września na terenie powiatu wrzesińskiego i słupeckiego odbywało się XVI Forum Publicystów Krajoznawczych. W ramach programu konferencji krajoznawcy z terenu całego kraju odwiedzili m.in. Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich.
Forum Publicystów Krajoznawczych to czterodniowe wydarzenie o charakterze naukowym, które odbywa się co dwa lata. W jego trakcie krajoznawcy nie tylko odwiedzają wybrane zakątki na terenie Polski, lecz także dyskutują o kondycji współczesnej turystyki krajoznawczej. Tematem tegorocznego forum była Puszcza Pyzdrska ze szczególnym uwzględnieniem osadnictwa olęderskiego na jej terenie.
Ostatniego dnia konferencji publicyści krajoznawczy odwiedzili kilka miejsc na terenie gminy Września – zabytkowe kościoły w Nowej Wsi Królewskiej i Kaczanowie oraz Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich. Regionaliści mieli okazję zobaczyć również wrzesiński rynek; poznali historię spalenia kobiet oskarżonych o czary oraz człowieka z kamienia.
Przewodnikiem po muzeum i mieście był Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor muzeum.
Goście ze szczególnym zainteresowaniem obejrzeli najstarszy zachowany polski film „Pruska kultura”. Po projekcji spontanicznie odśpiewali „Rotę”.
XVI Forum Publicystów Krajoznawczych zakończyło się w niedzielne popołudnie 22 września w Nekli. (muz)
WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO po Muzuem we Wrześni

NASI PARTNERZY

nasi partnerzy

Dane kontaktowe

nasi partnerzy

Godziny otwarcia

nasi partnerzy

Na skróty

nasi partnerzy
© Copyright 2022 www.muzeum.wrzesnia.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: AJT Project