Muzeum Września
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13
62-300 Września
tel: 61 43 60 192
e-mail: muzeum@wrzesnia.pl
NIP: 789-15-15-375 REGON: 630284410

Aktualnosci

nasi partnerzy

Magiczny wernisaż, anielska wystawa

dodane: środa 27 listopada 2013

22 listopada sale czasowe Muzeum Regionalnego we Wrześni zyskały nowy, magiczny wręcz klimat. Wszystko to za sprawą cyklu obrazów Anastazji Fietisowej „anielskie_fantazje.wrzesnia.pl”.
Anastazja Fietisowa to białoruska malarka, dyrygentka, wszechstronnie uzdolniona artystycznie. W 1982 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Mińsku, później edukację artystyczną kontynuowała w Moskwie. Inspiracje czerpie zarówno z architektury, jak i przyrody ożywionej. Jest zdania, że każde miasto posiada jedyną w swoim rodzaju duszę, ma także opiekuńczego anioła.
Anielskie inspiracje w malarstwie Anastazji Fietisowej pojawiły się już na pierwszej wystawie malarki, prezentowanej we Wrześni - „Powiat wrzesiński duszą malowany” - w 2010 roku. Teraz artystka nie tylko kontynuuje podjęty wcześniej temat, ale znacznie go rozszerza.
- Witamy Anastazję Fietisową, która mimo że rodem z Brześcia, to śmiało mogę powiedzieć, że jest ona nasza, wrzesińska. Gdy wpiszecie Państwo w wyszukiwarkę internetową hasło „Anastazja Fietisowa”, to w pierwszej kolejności otworzą się jej wrzesińskie prace – wernisaż rozpoczął Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich.
Wzruszona artystka podziękowała za miłe przyjęcie.
- Znów wiatr przywiał mnie do Wrześni, miasta, które całym sercem polubiłam. Nieprzypadkowo wernisaż został zaplanowany w dniu św. Cecylii, patronki muzyki. Dzisiaj rzadko mam okazję pośpiewać czy pograć, dlatego chciałabym to zrobić poprzez moje obrazy – powiedziała.
Św. Cecylia godnie patronowała - na zabytkowej fisharmonii z 1900 roku zagrał Grzegorz Adamski, zaś grę na skrzypcach zaprezentowała Zuzanna Tomczak, uczennica Szkoły Muzycznej „Yamaha” we Wrześni.
Wystawa „anielskie_fantazje.wrzesnia.pl” będzie czynna do 25 stycznia 2014 r. Wstęp wolny. Zapraszamy. (muz)

Fotorelacja:WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO po Muzuem we Wrześni

NASI PARTNERZY

nasi partnerzy

Dane kontaktowe

nasi partnerzy

Godziny otwarcia

nasi partnerzy

Na skróty

nasi partnerzy
© Copyright 2022 www.muzeum.wrzesnia.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: AJT Project