Agonia Tonsilu okiem fotografa

dodane: wtorek 10 listopada 2015

6 listopada w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich odbył się wernisaż fotografii Piotra Nowaka. Autor dokumentował stopniowe popadanie w ruinę Tonsilu aż do całkowitego zburzenia.
Piotr Nowak swój projekt realizował przez 6 lat, od 2009 roku. Fotografował opuszczone i popadające w ruinę hale, osamotnione w pomieszczeniach meble, maszyny. Z całości wyłonił się tragiczny obraz upadku największego niegdyś zakładu pracy we Wrześni.
Wystawę otworzyli wspólnie autor oraz Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor muzeum. Obecni byli również dawni pracownicy Tonsilu, dla których wernisaż był okazją do spotkania niekiedy po wielu latach. Władze samorządowe reprezentował wiceburmistrz Artur Mokracki. (muz)