Muzealna biblioteka zaprasza

data dodania: czwartek 24 marca 2016

Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich, oprócz zabytków zgromadzonych w salach ekspozycyjnych i magazynach, posiada bogate zbiory biblioteczne. Publikacje są ważnym źródłem, zarówno poznawczym, jak i do badań historii Wrześni i ziemi wrzesińskiej.

Wrzesińskie muzeum ma w swojej kolekcji zbiory biblioteczne począwszy od XV wieku w językach polskim, niemieckim, łacińskim a nawet staroruskim. Szczególnie ważny dla regionu jest zbiór „Wrześniana”, zawierający prawie 300 publikacji dotyczących historii oraz kultury regionu wrzesińskiego. Są to wydawnictwa ukazujące się od ponad 150 lat. Wymienić tu można w tym rzadko dostępne „białe kruki”, jak autorstwa B. Fedtke „Heimatskunde des Kreises Wreschen” z 1900 r., czy „Zarys historji wojennej 68-go pułku piechoty” autorstwa porucznika Kazimierza Plasoty z 1929 r.

Muzeum wydaje także własne publikacje, jak chociażby ostatnie „Sokoły Wrzesińskie” autorstwa Leszka Nowackiego czy „Historia garnizonu Września…” Jerzego Dąbrowskiego, które można kupić na miejscu.

Ze zbiorów biblioteki muzealnej można korzystać w godzinach otwarcia muzeum.