Historia klubu zaklęta w pamiątkach

dodane: poniedziałek 4 kwietnia 2016

Wrzesińskie muzeum postanowiło uczcić wystawą okolicznościową 85-lecie powstania Miejskiego Klubu Sportowego „Victoria” Września. Otwarcie nowej ekspozycji odbyło się w piątek, 1 kwietnia. To z pewnością jedna z ciekawszych merytorycznych wystaw przygotowanych przez muzeum. Mnóstwo dokumentów, historycznych akcesoriów sportowych, ale przede wszystkim fotografii pokazuje całą złożoność wrzesińskiego klubu sportowego. Na to bogactwo zwrócili uwagę otwierając wystawę dyrektor muzeum Sebastian Mazurkiewicz oraz prezes MKS „Victoria” Września Eugeniusz Nowicki. Część zbiorów prezentowanych na ekspozycji, i nigdy wcześniej niepokazywanych publicznie, pochodzi od osób prywatnych, które odpowiedziały na apel o ich udostępnienie, wystosowany przez muzeum i zarząd „Victorii”.
Otwarcie wystawy przyciągnęło wiele osób związanych z klubem. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych: zastępca burmistrza Wrześni Artur Mokracki oraz wicestarosta Waldemar Grzegorek. Ekspozycja będzie czynna do 5 maja, w godzinach otwarcia muzeum. Wstęp wolny.