50 lat minęło

data dodania: wtorek 24 maja 2016

Okrągły jubileusz 50-lecia powstania obchodzi w tym roku Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich. Okrągła rocznica była okazją by uhonorować szczególnie zasłużone osoby na rzecz muzeum.

Uroczyste spotkanie odbyło się w niedzielę, 22 maja. W jego trakcie dyrektor Sebastian Mazurkiewicz wręczył dyplomy oraz pamiątkowe jubileuszowe medale osobom oraz instytucjom, które aktywnie współpracowały i nadal współpracują z placówką muzealną. Symbolicznie uhonorowano również zmarłych, którzy włożyli znaczący wkład w działalność muzeum.

W trakcie oficjalnej części uroczystości dyrektor Sebastian Mazurkiewicz przedstawił historię działalności placówki. W części artystycznej wystąpił Poznański Kwintet Akordeonowy. Zespół zaprezentował najbardziej znane standardy akordeonowe z pogranicza muzyki francuskiej, jazzowej i poważnej.
Spotkanie było również okazją do spotkań kuluarowych, gdzie zaproszeni goście zwiedzając muzeum mogli podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z wrzesińskim muzeum regionalnym.