Autorytet znaleziony w muzeum

dodane: czwartek 10 grudnia 2009

Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni poszukują autorytetów. W swoich wędrówkach trafili do muzeum, gdzie w ramach cyklu rozmów z ciekawymi ludźmi spotkali się z Sebastianem Mazurkiewiczem, dyrektorem placówki.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – słowa Jana Pawła II, patrona szkoły, są mottem, które wiedzie czyste umysły na krańce intelektualnej podróży. „Pociąg” z poszukiwaczami autorytetów przystanął w muzeum 8 grudnia. Jego „pasażerowie” zwiedzili wystawę stałą i ekspozycję czasową „Swastyka nad miastem”. Zawitali także tam, gdzie nie mają wstępu inni zwiedzający. Dyrektor Mazurkiewicz otworzył przed nimi wrota do miejsc niecodziennych – przekroczyli progi muzealnych magazynów i archiwów, odkryli zawartość skrywających skarby drewnianych skrzyń ulokowanych na poddaszu.
Przede wszystkim jednak uzyskali odpowiedzi na pytania, którymi zasypali bohatera spotkania. A że wachlarz zainteresowań Sebastiana Mazurkiewicza jest szeroki, było o czym rozmawiać. (eski)