PTTK pod dachem muzeum

dodane: czwartek 4 marca 2010

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Henryka Kamińskiego we Wrześni od 23 lutego rezyduje w dawnych pomieszczeniach administracyjnych muzeum regionalnego. Uroczyste otwarcie nowej siedziby, połączone z przemówieniami zaproszonych gości, wręczeniem medali zasłużonym osobom i instytucjom oraz inauguracją sezonu turystycznego 2010 odbyło się w salach wystaw czasowych muzeum.
- W imieniu Zarządu Głównego PTTK serdecznie dziękuję władzom samorządowym miasta i powiatu wrzesińskiego oraz dyrekcji muzeum regionalnego za wielkie serce i życzliwość (...). Dzisiejsza uroczystość związana z przekazaniem oddziałowi pomieszczenia biurowego jest przejawem wielkiej troski wobec turystów i krajoznawców. W roku jubileuszu 60-lecia PTTK i 54. rocznicy otworzenia oddziału we Wrześni jest to niezwykłe wydarzenie – powiedział Lech Drożdżyński, prezes Zarządu Głównego PTTK w Warszawie.
Do jego słów nawiązał Marian Chudy, prezes Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK: - Dziękuję dyrekcji muzeum za inicjatywę i szczęśliwe doprowadzenie do szczęśliwego ulokowania nowej placówki w tak godnym miejscu. Życzę dalszych osiągnięć, by imię Towarzystwa zapisywało się w osiągnięciach ogółu społeczeństwa.
W podobnym tonie przemawiali: wiceburmistrz Waldemar Grześkowiak, wicestarosta Paweł Guzik oraz Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor muzeum, po czym dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi w nowej siedzibie.
Po muzeum gości ze swadą oprowadził dyrektor Mazurkiewicz. Spotkanie zakończyły rozmowy przy dźwiękach piosenek... (a jakże) turystycznych, którym towarzyszyła prezentacja multimedialna.
Mówi S. Mazurkiewicz: - W muzeum zakończył się właśnie remont, dzięki któremu wygospodarowano jedno biuro dla potrzeb PTTK. Warto podkreślić, że przygotowanie pomieszczeń odbywało się w iście sprinterskim tempie. Nasza współpraca z towarzystwem? Przede wszystkim propagowanie ruchu turystycznego i wiedzy o Wrześni i ziemi wrzesińskiej.
Plany PTTK na sezon 2010 są imponujące. Warto wspomnieć o kilku imprezach: 24-25 kwietnia ruszy XXX Ogólnopolski Rajd Turystyczny im. Dzieci Wrzesińskich, na 17 i 18 września zaplanowano II Rajd Szlakiem Zabytków Ziemi Wrzesińskiej, a na 6 listopada XI Rajd na Odzyskanie Niepodległości.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jest stowarzyszeniem skupiającym turystów, którzy zrzeszają się w celu uprawiania turystyki i krajoznawstwa oraz swój czas, siły i umiejętność poświęcają pracy społecznej w Towarzystwie. W Towarzystwie zrzeszonych jest około 60 tysięcy członków zwyczajnych PTTK, opłacających regularnie składkę członkowską. Członkiem zwyczajnym PTTK może być: obywatel polski lub cudzoziemiec, mający pełną zdolność do czynności prawnych i niepozbawiony praw publicznych; niepełnoletni w wieku od 16 do 18 lat, mający ograniczoną zdolność do czynności prawnych; małoletni w wieku poniżej 16 lat za zgodą jego przedstawicieli ustawowych (źródło:www.pttk.pl).
Nowe biuro wrzesińskiego oddziału PTTK jest czynne we wtorki i czwartki w godz. 17.00-18.30, wejście od strony dziedzińca. (eski)

Zapraszamy do galerii: zobacz zdjęcia.