PODZIĘKOWANIE DLA ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W POZNANIU

dodane: piątek 29 kwietnia 2022

PODZIĘKOWANIE DLA ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W POZNANIU
28 kwietnia 2022 r. dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich - Sebastian Maurkiewicz złożył podziękowania na ręce dyrektora Henryka Krystka dla Archiwum Państwowego w Poznaniu.
Archiwum od lat wspomaga działalność wrzesińskiego muzeum, szczególnie w promocji pamięci o Strajku Szkolnym Dzieci Wrzesińskich. Np. w ubiegłym roku archiwum wypożyczyło na wystawę materiały archiwalne dotyczące strajku szkolnego oraz dokonało cyfryzacji całego zespołu archiwalnego Powiatowego Inspektora Szkolnego we Wrześni i udostępniło zasób cyfrowy dla korzystania naukowego w muzeum.
Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze. Przy okazji można dodać, że dyrektor archiwum Henryk Krystek pod koniec lat. 90. XX w. był opiekunem praktyk studenckich w czasie specjalizacji archiwistycznej ówczesnego studenta Sebastiana Mazurkiewicza.