Muzeum Września
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13
62-300 Września
tel: 61 43 60 192
e-mail: muzeum@wrzesnia.pl
NIP: 789-15-15-375 REGON: 630284410

Aktualnosci

nasi partnerzy
ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNĄ

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNĄ

dodane: wtorek 23 sierpnia 2022

Jak co roku z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej Burmistrz Miasta i Gminy Września oraz Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich zapraszają na uroczystość patriotyczną.
Dla przypomnienia współczesnej społeczności historycznych wydarzeń oraz oddania hołdu poległym i pomordowanym Polakom uroczystości przygotowywane są w różnych miejscach pamięci.

Uroczystości w rocznice wybuchu II wojny światowej odbywały się już przy pomniku 68 pułku piechoty, w miejscu straceń przy cmentarzu komunalnym na Dębinie, w miejscu straceń na dawnej strzelnicy wojskowej, w miejscu straceń na podwórzu starostwa, na terenie obozu pracy przy dworcu kolejowym we Wrześni, przy mogile poległych w wyniku bombardowań i przy mogile pomordowanych na cmentarzu parafialnym przy ul. Gnieźnieńskiej.

W tym roku wraz z Sołectwem Chocicza Wielka - Białężyce zapraszamy na uroczystości w miejscu straceń w Chociczy Wielkiej, gdzie Niemcy zamordowali pracownika miejscowego folwarku Stanisława Kubczaka. Po uroczystości w sali konferencyjnej Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego Ignasiak Sport odbędzie się spotkanie z prezentacją S. Mazurkiewicza „Miejsca kaźni Polaków we Wrześni i okolicy w czasie II wojny światowej”.

Serdecznie zapraszamy!
 

Galeria

WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO po Muzuem we Wrześni

NASI PARTNERZY

nasi partnerzy

Dane kontaktowe

nasi partnerzy

Godziny otwarcia

nasi partnerzy

Na skróty

nasi partnerzy
© Copyright 2022 www.muzeum.wrzesnia.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: AJT Project