DYREKTOR WRZESIŃSKIEGO MUZEUM ODZNACZONY  NA WIELKOPOLSKICH OBCHODACH ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI

DYREKTOR WRZESIŃSKIEGO MUZEUM ODZNACZONY NA WIELKOPOLSKICH OBCHODACH ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI

dodane: piątek 23 września 2022

DYREKTOR WRZESIŃSKIEGO MUZEUM ODZNACZONY
NA WIELKOPOLSKICH OBCHODACH ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI

W piątek 23 września 2022 r. w Baborówku, powiat szamotulski, odbyły się Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki. Organizatorami uroczystości byli Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Włodzimierz Kaczmarek – Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Beata Hanyżak – Starosta Szamotulski i Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko. Uroczystość miała przebieg w nietypowym miejscu, bo w ogromnej, ponad stuletniej stodole. Na uroczystość przybyły osoby zaangażowane w działalność turystyczną w województwie wielkopolskim.

Na uroczystości Minister Sportu i Turystyki dwie osoby uhonorował odznaką ZA ZASŁUGI DLA TURYSTKI. Odznaczono Sebastiana Mazurkiewicza, dyrektora Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich oraz Witolda Przewoźnego, długoletniego kustosza Muzeum Etnograficznego w Poznaniu. Odznaki wręczył Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski. Wręczono także inne odznaczenia: m.in. „Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego”.

Rozstrzygnięto także regionalny etap konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”. Wśród zgłoszonych do konkursu produktów znalazł się też skansen Wrzesińskiej Kolei Powiatowej przy ul. Kaliskiej we Wrześni. Gratulacje dyrektorowi wrzesińskiego muzeum złożył Burmistrz Miasta i Gminy Września – Tomasz Kałużny.