WIELKOPOLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA PROMUJE WRZEŚNIĘ

dodane: piątek 14 października 2022

WIELKOPOLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA PROMUJE WRZEŚNIĘ

W środę 12 października 2022 r. do Wrześni przyjechali zaproszeni przez Wielkopolską Organizację Turystyczną dziennikarze różnych mediów. Celem wizyty była prezentacja atrakcji i ciekawostek historyczno-turystycznych dotyczących Wrześni.

Przybyli goście poznali zaprezentowane przez Sebastiana Mazurkiewicza, dyrektora Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich historię Opieszyna, park Dzieci Wrzesińskich z Amfiteatrem im. Anny Jantar, dom gen. Kazimierza Grudzielskiego, pomnik Marii Konopnickiej, Pomnik Dzieci Wrzesińskich, ciekawostki ulicy Warszawskiej, historię człowieka z kamieni i spalenia czarownic, ratusz i historię synagogi, informacje o kompozytorach z Wrześni: Ludwiku Lewandowskim i Jarosławie Kukulskim, historię Tonsilu, Zalewu Wrzesińskiego, odwiedzili Cukiernię Szwarc czy skansen Wrzesińskiej Kolei Powiatowej.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna jest organizacją, której celem jest wspieranie rozwoju turystyki w Wielkopolsce. Cel ten realizuje poprzez promocję, integrację, kreację, koordynację i wsparcie. Do WOT-u należą stowarzyszenia i organizacje, hotele, organizatorzy turystyki, szkoły, czy samorządy w tym Gmina Września.