Muzeum Września
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13
62-300 Września
tel: 61 43 60 192
e-mail: muzeum@wrzesnia.pl
NIP: 789-15-15-375 REGON: 630284410

Aktualnosci

nasi partnerzy
„WIARA I PAMIĘĆ”

„WIARA I PAMIĘĆ”

dodane: piątek 9 grudnia 2022

„WIARA I PAMIĘĆ”

W czwartek 8 grudnia i piątek 9 grudnia 2022 r. w ramach projektu „Wiara i Pamięć” koordynowanego przez ks. Leszka Zycha, katechetę w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni i wikariusza w parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni, odbyły się dwa spotkania poświęcone duchownym – męczennikom czasu II wojny światowej, którzy więzieni byli w niemieckich obozach zagłady.

We Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyły się dwa spotkania z dr. Anną Jagodzińską, emerytowanym pracownikiem Biura Upamiętnień Instytutu Pamięci Narodowej, która przedstawiła wykład o martyrologii duchownych w niemieckich obozach zagłady. Zaprezentowany został także film o obozie w Dachau, nagrodzony na IX Festiwalu Filmów Katolickich „Niepokalanów 1994”. W środę wieczorem wykładu mogli posłuchać mieszkańcy, zaś w piątek na spotkanie przybyli uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych wraz z nauczycielami. Obecni byli także Olga Kośmińska-Giera, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego we Wrześni, Bogdan Nowak, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych oraz Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich

Organizatorami projektu są Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino i Parafia pw. Świętej Królowej Jadwigi we Wrześni. Patronat sprawują Burmistrz Miasta i Gminy Września i Starosta Wrzesiński.
 

Galeria

WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO po Muzuem we Wrześni

NASI PARTNERZY

nasi partnerzy

Dane kontaktowe

nasi partnerzy

Godziny otwarcia

nasi partnerzy

Na skróty

nasi partnerzy
© Copyright 2022 www.muzeum.wrzesnia.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: AJT Project