Muzeum Września
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13
62-300 Września
tel: 61 43 60 192
e-mail: muzeum@wrzesnia.pl
NIP: 789-15-15-375 REGON: 630284410

Aktualnosci

nasi partnerzy
O BEZPIECZNYM RUCHU DROGOWYM W BIBLIOTECE I MUZEUM

O BEZPIECZNYM RUCHU DROGOWYM W BIBLIOTECE I MUZEUM

dodane: sobota 10 grudnia 2022

O BEZPIECZNYM RUCHU DROGOWYM W BIBLIOTECE I MUZEUM

Gmina Września przystąpiła do projektu „Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie Miasta Września”. W ramach projektu dokonano inwestycji w postaci modernizacji przejść dla pieszych (m.in. montaż oświetlenia przejść dla pieszych z zastosowaniem nowoczesnego i energooszczędnego systemu typu LED) zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy, Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich oraz kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława we Wrześni (ul. Dzieci Wrzesińskich, Rzeczna, Kościelna).

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni oraz Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich w ramach projektu „Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie Miasta Września” w okresie od listopada do grudnia 2022 roku przeprowadziły w swoim budynku zajęcia informacyjne dla przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat. Szkolenie przeprowadziła starszy specjalista Katarzyna Chromińska z Straży Miejskiej. W projekcie wzięły udział dzieci z następujących przedszkoli:
- Przedszkole Niepubliczne „Miś Uszatek” Donata Hedrych
- Przedszkole Niepubliczne „Chatka Misia Uszatka”
- Przedszkole Niepubliczne „Tęczowa Chatka”
- „Bajka” Przedszkole Niepubliczne
- Przedszkole nr 6 „Pszczółka Maja”.

Tematyka zajęć dotyczyła wszystkich najważniejszych aspektów związanych z bezpiecznym korzystaniem z przejść dla pieszych. Zwrócono szczególną uwagę na najczęściej popełniane błędy w tym zakresie, które przyczyniają się do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.
Ze swojej strony Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Września przygotowała zajęcia plastyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dzieci z wrzesińskich przedszkoli miały również okazję zapoznać się z ekspozycją stałą Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich oraz poznać historię Strajku Szkolnego Dzieci Wrzesińskich.
Łącznie we wszystkich zajęciach wzięło udział 151 dzieci.

Galeria

WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO po Muzuem we Wrześni

NASI PARTNERZY

nasi partnerzy

Dane kontaktowe

nasi partnerzy

Godziny otwarcia

nasi partnerzy

Na skróty

nasi partnerzy
© Copyright 2022 www.muzeum.wrzesnia.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: AJT Project