TWARZE WRZEŚNIAN WEDŁUG JAROSŁAWA CZYŻA

dodane: środa 15 lutego 2023

TWARZE WRZEŚNIAN WEDŁUG JAROSŁAWA CZYŻA

W piątek 10 lutego 2023 r. w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich odbył się wernisaż prac Jarosława Czyża, wrzesińskiego plastyka, pt. „Twarze mojej Wrześni”.

Choć urodził się w Jeleniej Górze – to z ciała i ducha jest wrześnianinem. Od lat dziecięcych interesował się plastyką. Naukę pobierał w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 1999 r. założył własne studio reklamowe „JARO” we Wrześni. Szczególnie rozpoznawany jest we Wrześni i nie tylko dzięki muralom prezentującym powstańców wielkopolskich 1918-1919. Wystawa we wrzesińskim muzeum jest jego pierwszą publiczną prezentacją prac plastycznych. Przedstawił na niej twarze osób związanych z Wrześnią, które wywarły jakiś wpływ na jego życie. Stąd możemy zobaczyć rodzinę, przyjaciół, nauczycieli, ministrantów, kibiców, plastyków, dziennikarzy, społeczników itp. Wystawa będzie czynna do 24 marca. Wstęp wolny.