Muzeum Września
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13
62-300 Września
tel: 61 43 60 192
e-mail: muzeum@wrzesnia.pl
NIP: 789-15-15-375 REGON: 630284410

Aktualnosci

nasi partnerzy
ALBUM „MADONNY ZIEMI WRZESIŃSKIEJ”

ALBUM „MADONNY ZIEMI WRZESIŃSKIEJ”

dodane: środa 17 maja 2023

ALBUM „MADONNY ZIEMI WRZESIŃSKIEJ”

Dzisiaj z drukarni dotarł do muzeum album „Madonny Ziemi Wrzesińskiej”, który towarzyszyć będzie wystawie pod tym samym tytułem. W publikacji zaprezentowane są wizerunki Matki Bożej jakie znajdują się w 44 obiektach sakralnych na terenie ziemi wrzesińskiej (tereny należące do powiatu wrzesińskiego w przeszłości i obecnie).

W opisie każdego miejsca przedstawiona jest historia miejsca, opis kościoła, mapka, opis wizerunku Matki Bożej, fotografie przedstawiające kościół współcześnie, fotografia archiwalna, obraz przedstawiony w kontekście, wreszcie same wizerunki Matki Bożej oraz towarzyszące im sukienki i wota. Album przygotowali Sebastian Mazurkiewicz (historyk, teolog, archiwista i muzealnik) oraz Krzysztof Marek Nowak (fotograf, filmowiec, dokumentalista). Przedmowę napisał ks. kan. Adam Zalesiak, dziekan rejonu wrzesińskiego. Album wraz z wystawą poświęcony jest pamięci wrzesińskich czcicieli Matki Bożej: ks. dr. kan. Kazimierza Głowa i Janusza Lenartowicza.

Wydawnictwo przygotowane jest w formacie A4, szyte, w twardej oprawie, na papierze kredzie błysk, 104 strony. Album będzie można zakupić w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich od wernisażu, który odbędzie się 19 maja 2023 r. o godz. 20.00. Cena jednego egzemplarza – 46,00 zł.

Galeria

WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO po Muzuem we Wrześni

NASI PARTNERZY

nasi partnerzy

Dane kontaktowe

nasi partnerzy

Godziny otwarcia

nasi partnerzy

Na skróty

nasi partnerzy
© Copyright 2022 www.muzeum.wrzesnia.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: AJT Project