Kamienice w każdym wieku

dodane: wtorek 28 lutego 2012

Semestr zaliczony. I to przy akompaniamencie oklasków, jakie rozbrzmiewały w salach czasowych muzeum regionalnego 17 czerwca podczas otwarcia ekspozycji „Mieszczańskie kamienice Wrześni”. Do końca wakacji można tu podziwiać prace uczestników sekcji fotograficznej Wrzesińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Moment powitania przybyłych na wernisaż gości był okazją do wręczenia Eugeniuszowi Paterce, rektorowi WUTW, dyplomu i pamiątkowego egzemplarza „Museionu wrzesińskiego” za zaangażowanie w popularyzację wiedzy i kultywowanie pamięci o strajku dzieci wrzesińskich.
W historię zdjęć zebranych wprowadziła Barbara Kostecka, podkreślając ile czasu i cierpliwości autorzy włożyli w ich powstanie. Jan Koralewski zwrócił uwagę na kunszt rzemieślniczy budowniczych sprzed z górą stu laty.
- Poziom jest coraz wyższy – mówi Mirosław Jadryszak, opiekun sekcji fotograficznej WUTW. – Jestem zadowolony z moich studentów w stopniu porównywalnym lub nawet bardziej niż w zeszłym roku. Widzę, że coraz lepiej czują światło. Architektura Wrześni jest trudna do sfotografowania. „Moi studenci” starali się zapanować nad światłem i tę walkę z nim dobrze prowadzili. Są dobrze przygotowani do wakacyjnego zmagania się z fotografowaniem architektury. Spodziewam się, że w ich komputerach niebawem zagoszczą jeszcze lepsze prace.
Wystawa „Mieszczańskie kamienice Wrześni” będzie czynna do 26 sierpnia – w poniedziałki 10.00-13.00, od wtorku do piątku 10.00-16.00, w 3. niedzielę miesiąca 13.00-16. Wstęp wolny. Zapraszamy. (eski)