Muzeum Września
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13
62-300 Września
tel: 61 43 60 192
e-mail: muzeum@wrzesnia.pl
NIP: 789-15-15-375 REGON: 630284410

Aktualnosci

nasi partnerzy
W piątek 22 września 2023 r. we Wrąbczynku (gmina Pyzdry) odbyły się Wielkopolskie Obchody Światowyc

W piątek 22 września 2023 r. we Wrąbczynku (gmina Pyzdry) odbyły się Wielkopolskie Obchody Światowyc

dodane: poniedziałek 25 września 2023

DNI TURYSTYKI 2023

W piątek 22 września 2023 r. we Wrąbczynku (gmina Pyzdry) odbyły się Wielkopolskie Obchody Światowych Dni Turystyki zorganizowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pyzdry. Na obchodach pojawiły się osoby związane z działalnością turystyczną w Wielkopolsce.

Gospodarz miejsca, burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski przedstawił zakres działalności samorządu gminnego w zakresie promocji turystycznej Pyzdr. Działania na rzecz turystyki w województwie wielkopolskim zaprezentował Tomasz Wiktor, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki urzędu marszałkowskiego i zarazem prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Tradycyjnie na Dniach Turystyki wręczono odznaczenia i wyróżnienia osobom i podmiotom działającym na polu turystyki w Wielkopolsce. Ministerialną odznakę ZA ZASŁUGI DLA TURYSTYKI otrzymał z rąk Jacka Bogusławskiego, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego - Zbigniew Szmidt, prezes Wielkopolskiego Klubu Publicystów Krajoznawczych. Rozstrzygnięto też regionalny etap Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Na drugim miejscu uplasowało się Miasto Pyzdry. Certyfikat odebrał burmistrz Pyzdr, Przemysław Dębski.

W wydarzeniu wziął także udział Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich i członek Wielkopolskiego Klubu Publicystów Krajoznawczych. Pogratulował on klubowemu koledze Zbigniewowi Szmidtowi otrzymanego odznaczenia oraz Przemysławowi Dębskiemu, burmistrzowi Miasta i Gminy Pyzdry zajętego miejsca w konkursie.

Wielkopolskim Obchodom Światowych Dni Turystyki towarzyszyli Kajko i Kokosz, maskotki promujące Szlak Piastowski, na którym leżą Pyzdry.

Galeria

WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO po Muzuem we Wrześni

NASI PARTNERZY

nasi partnerzy

Dane kontaktowe

nasi partnerzy

Godziny otwarcia

nasi partnerzy

Na skróty

nasi partnerzy
© Copyright 2022 www.muzeum.wrzesnia.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: AJT Project