Muzeum Września
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13
62-300 Września
tel: 61 43 60 192
e-mail: muzeum@wrzesnia.pl
NIP: 789-15-15-375 REGON: 630284410

Aktualnosci

nasi partnerzy
NIEUSTANNIE PROMUJEMY HISTORIĘ STRAJKU SZKOLNEGO

NIEUSTANNIE PROMUJEMY HISTORIĘ STRAJKU SZKOLNEGO

dodane: wtorek 3 października 2023

NIEUSTANNIE PROMUJEMY HISTORIĘ STRAJKU SZKOLNEGO

Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich wraz z Fundacją Dzieci Wrzesińskich upamiętniają swoją działalnością historyczne wydarzenie jakim był strajk szkolny polskich uczniów przeciwko nauczaniu religii w języku niemieckim w latach 1901-1902. Jednym z elementów promocji są seanse filmu „Miasto młodych buntowników”, który opowiada właśnie o tamtych historycznych wydarzeniach.

Tym razem z seansem filmowym zawitaliśmy do Orzechowa. Tam w „Kinie za rogiem” produkcję filmową obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II (3 klasy z opiekunami). To już kolejne miejsce na mapie seansów filmowych po Wrześni, Gnieźnie, Środzie Wlkp., Koninie, Nekli, Targowej Górce, Żydowie, Kołaczkowie, Słupcy i Zagórowie. W najbliższym czasie udajemy się z filmem do Kostrzyna i Szubina.

Film "Miasto młodych buntowników" w reżyserii Zdzisława Siwika i Krzysztofa Marka Nowaka zrealizowany przez Fundację Dzieci Wrzesińskich przy współpracy Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich otrzymał I nagrodę w kategorii filmy dokumentalne fabularyzowane na XXXVIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Multimediów Katolickich w Józefowie k. Warszawy.

Galeria

WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO po Muzuem we Wrześni

NASI PARTNERZY

nasi partnerzy

Dane kontaktowe

nasi partnerzy

Godziny otwarcia

nasi partnerzy

Na skróty

nasi partnerzy
© Copyright 2022 www.muzeum.wrzesnia.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: AJT Project