Muzeum Września
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13
62-300 Września
tel: 61 43 60 192
e-mail: muzeum@wrzesnia.pl
NIP: 789-15-15-375 REGON: 630284410

Aktualnosci

nasi partnerzy
PROMOCJA ALBUMU JANUSZA CHLASTY

PROMOCJA ALBUMU JANUSZA CHLASTY

dodane: wtorek 16 stycznia 2024

PROMOCJA ALBUMU JANUSZA CHLASTY
 
W sobotę 13 stycznia 2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyła się promocja albumu fotografii Janusza Chlasty (1938-2013) pt. „Przemiany 1960 – 1989”. Fotografie zostały udostępnione przez Grzegorza Chlastę, syna Janusza. Potężną spuściznę fotograficzną opracował Władysław Nielipiński, gnieźnieński fotografik, popularyzujący fotografię w Wielkopolsce. Opracował, posegregował i zdigitalizował kilkanaście tysięcy fotografii Janusza Chlasty.
 
W trakcie spotkania podziękowano osobom, które przyczyniły się do wydania tego albumu. Głos zabrał m.in. Mariusz Forecki, który opracował koncepcję albumu oraz Andrzej Dobosz, który opowiedział o doborze materiałów.
 
W poprzedzających miesiącach na terenie regionu odbyło się aż 28 wystaw prezentujących potężną spuściznę fotograficzną. Wystawy takie odbyły się m.in. w MOK-u w Gnieźnie, w Bibliotekach Publicznych w Gnieźnie, Kłecku, Witkowie czy Powidzu, na ulicach Gniezna, w Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach oraz w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich.
Na promocji albumu zjawili się goście z Wrześni: fotograficy Waldemar Śliwczyński i Piotr Nowak oraz wrzesińscy muzealnicy.
 
 

Galeria

WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO po Muzuem we Wrześni

NASI PARTNERZY

nasi partnerzy

Dane kontaktowe

nasi partnerzy

Godziny otwarcia

nasi partnerzy

Na skróty

nasi partnerzy
© Copyright 2022 www.muzeum.wrzesnia.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: AJT Project