„Wyłom” wypożyczony do Gniezna

dodane: wtorek 28 lutego 2012

Wystawa „Wyłom 1980-1981”, prezentowana w Muzeum Regionalnym we Wrześni (2 września – 14 października), została wypożyczona do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie. 17 października uświetniła tam uroczystość piątej rocznicy nadania szkole zaszczytnego imienia.
Gościem honorowym szkolnego pięciolecia pod papieskimi auspicjami był prymas Polski abp Józef Kowalczyk.
„Wyłom 1980-1981. Lekcja historii w dokumentach” to ekspozycja przygotowana w ramach projektu edukacyjnego „Kamienie pamięci – znajdź bohatera Sierpnia”, realizowanego przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Scenariusz opracowali wspólnie Michał Gajda, nauczyciel historii w ZSTiO i Sławomir Szuba, historyk w LO im. H. Sienkiewicza. Wrześnię reprezentowali Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego we Wrześni oraz pomysłodawcy i realizatorzy wystawy: M. Gajda i S. Szuba.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie to placówka kształcąca m.in. na kierunku technik mechanik lotniczy i mechatronik.
- Pragnę raz jeszcze podziękować dyrekcji Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni za udostępnienie zbiorów oraz za przyjęcie zaproszenia na uroczystość. Wystawa ta jest żywą lekcją historii najnowszej – zaakcentował podczas otwarcia Sylwester Sip, dyrektor szkoły.

Wystawa będzie czynna do 27 października w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papieża Jana Pawła II przy ul. Cieszkowskiego 17 w Gnieźnie. (eski)

Fot. ZSP nr 2 w Gnieźnie