O WRZESIŃSKIM MUZEUM NA V FESTIWALU HISTORYCZNYM

dodane: środa 18 września 2024

O WRZESIŃSKIM MUZEUM NA V FESTIWALU HISTORYCZNYM

W dniach 14-15 września w Gościńcu Sobańskich w Modliszewku koło Gniezna odbywał się V Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” pod hasłem „Skarby, dzieła sztuki, archiwa – ukryte, zrabowane, ocalone” organizowany przez Fundację Historyczną „Przywracamy Pamięć” oraz Gminę Gniezno. Na festiwalu wystąpiło szereg prelegentów mówiących o losach zabytków gromadzonych w muzeach, po których ślad zaginął w wyniku II wojny światowej. Wystąpieniem zamykającym festiwal była prelekcja Sebastiana Mazurkiewicza pt. „Utracone muzealia, archiwalia, działa sztuki tworzącego się wrzesińskiego muzeum”.

Więcej informacji na: