Hołd w 73. rocznicę

dodane: wtorek 4 września 2012

Jak co roku przed pomnikiem 68 Pułku Piechoty oddano hołd ofiarom i bohaterom II wojny światowej. Kwiaty złożyli weterani, delegacje ze szkół, stowarzyszeń i urzędów.
Hitlerowskie Niemcy zaatakowały Polskę 1 września 1939 r. Do walki w wojnie obronnej mężnie stanął stacjonujący we Wrześni 68 Pułk Piechoty. W 73. rocznicę wybuchu II wojny światowej kombatanci, delegacje ze szkół i instytucji, poczty sztandarowe oraz uczniowie zebrali się, by uczcić pamięć poległych i odwagę weteranów walk.
Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego we Wrześni, wprowadził zebranych w atmosferę wrześniowych dni: - 73 lata temu rozpoczęła się najstraszliwsza w dziejach ludzkości wojna. Pamiętajmy o tych, co oddali życie, ale pamiętajmy także o weteranach. To im zawdzięczamy wolną Polskę.
Wartę pod pomnikiem objęli członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 68 Pułku Piechoty we Wrześni. (eski)

Fotorelacja: