Wybrano władze wrzesińskiego PTTK

dodane: poniedziałek 11 marca 2013

9 marca w sali wystaw czasowych Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze wrzesińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Wrzesiński oddział PTTK, noszący imię swojego założyciela i długoletniego prezesa Henryka Kamińskiego, od 2010 roku ma siedzibę w budynku Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich. Wraz z ośrodkiem muzealnym, organizuje i współorganizuje szereg imprez przede wszystkim o charakterze turystyczno-historycznym, popularyzujących wiedzę o Wrześni i jej najbliższej okolicy, m.in. Rajd Dzieci Wrzesińskich, Europejskie Dni Dziedzictwa. Kadencja zarządu wrzesińskiego trwa cztery lata.
Podczas walnego zgromadzenia, które odbyło się 9 marca, podsumowano minioną kadencję 2009-2013, w tym zorganizowane przez oddział imprezy turystyczne oraz przedstawiono plany na przyszłość. Delegaci w głosowaniu na prezesa ponownie wybrali Henryka Czarneckiego. Jest to jego trzecia kadencja. Pierwszym wiceprezesem ponownie został Maciej Kizierowski, zaś na wniosek Henryka Czarneckiego został powołany drugi wiceprezes. Stanowisko to objął Dariusz Grajkowski. W wyborach uczestniczyli także członkowie PTTK z Poznania oraz z okolic Turku.
Po części oficjalnej delegaci zwiedzili wystawę czasową „Dawno temu w PRL-u” oraz ekspozycję stałą. Przewodnikiem grupy był Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich. Turyści z PTTK z zainteresowaniem obejrzeli zarówno kroniki filmowe obrazujące Wrześnię w okresie PRL-u, jak i najstarszy polski film „Pruska kultura”.
Kolejne walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze PTTK odbędzie się za 4 lata, w 2017 roku. (muz)

Fotorelacja: